Festival „Otevřená zahrada“ 2012

V sobotu 19. května 2012 od 14 hodin se konal čtvrtý ročník festivalu Otevřená zahrada, tentokrát se změřením na lidovou píseň.
Další informace najdete v níže uvedeném článku, který vyšel v některých časopisech a novinách, případně na plakátu, na kterém je uveden celý bohatý program.

Festival Otevřená zahrada 2012

Folklor Čech a Moravy v různém pojetí

4. ročník festivalu „Otevřená zahrada“ 19. 5. 2012

Letošní ročník festivalu pěveckých sborů „Otevřená zahrada“, který proběhne v sobotu 19. května v evangelickém kostele, bude spojovat téma folkloru. Nebojte se, nuda to rozhodně nebude. Na své si přijde snad každý.

Pravý folklor nás čeká až v závěru, kdy vystoupí profesionální cimbálová muzika Studánka (housle, cimbál, viola, kontrabas) a s ní jako host zazpívá pan Ludvík Vaculík. Ano, skutečně se jedná o známého spisovatele:-)

P1320482
Z pěveckých sborů letos přivítáme 2 pražské sbory – malé chlapce z Pueri Gaudentes, které si nenechte ujít. Pohled na 30 naplno zpívajících kluků skutečně stojí za to. Dále ženské uskupení Načechrané Labutě, které zazpívá různé lidové písně slovanského okruhu, a dva mimopražské smíšené sbory. Domino k nám přijede až z Tábora, kdežto Rosa z Roztok u Prahy. Rosa si pro nás nachystala ohlasy folkloru v tvorbě A. Dvořáka a L. Janáčka.
K dobré zábavě přispěje jistě i divadelní představení souboru Tichý Jelen „Mariáš aneb Dobře prodaná nevěsta“. Je to ortodoxní loutkářská fraška s živými lidmi na druhém konci drátu. Taškařici o penězích, tajemství, penězích, lásce, penězích a praseti vám zahrají docela prodejní komedianti. Znalost Prodané nevěsty Karla Sabiny výhodou, ale ne podmínkou 🙂

P1320204
Zajímavým zpestřením bude také vystoupení Jiřího Hodiny a Heleny Markové, kteří nám lidové písně nabídnou v neotřelé kombinaci houslí, sopránového saxofonu a irských fléten.

P1320305
Vlastnímu programu bude předcházet dílna prožitkového zpívání, na kterou je zvána široká veřejnost. Vítáni jsou i ti, kteří mají o sobě informaci, že zpívat nedovedou: pokud se podaří odstranit bloky a ztuhlé návyky, pěkně zpívat dovede každý 🙂 .
Kapacita dílny je 25 lidí, zájemci se tedy musí předem přihlásit na email festival.libcice@centrum.cz nejpozději do 10. května.
Na farní zahradě bude navíc celé odpoledne probíhat výtvarná dílna pro děti, vzdělávací spolek uměleckých řemesel Praha bude předvádět staré řemeslné techniky a také občerstvení bude s tématem festivalu v souladu (Ke koláčům a buchtám přijde jistě vhod i káva z kralupské pražírny Longberry, kdežto k bramborovým plackám s uzeným spíš únětické pivo…).

IMG_7384
Neváhejte a nenechte si ujít tuto kulturně-společenskou příležitost.
Vstupné 100,- Kč, děti do 15 let zdarma. Vstup na dílnu prožitkového zpívání 50,- Kč.

za Scandulu, o. s. Kateřina Judová

 

Vystoupení Pueri Gaudentes:

https://www.youtube.com/watch?v=t-exEr5SRlY