Otevřená zahrada 2018

Letošní jubilejní 10. ročník libčického festivalu sborového zpěvu Otevřená zahrada proběhne v sobotu 19. května 2018 a tématem odpoledního programu bude barokní hudba.
Náplň festivalu si můžete přečíst na plakátu, a jak vidíte, máte se na co těšit.

Dopolední pěvecká dílna s Mélusine de Pas a Markétou Čechovou

Letošnímu baroknímu programu bude předcházet dopolední dílna práce s renesanční písničkou. Společně ji povede duo výborných instrumentalistek a zpěvaček – Mélusine de Pas (sopranistka, hráčka na violu da gamba, mj. též zakládající členka souboru Ensemble Lunaris) a Markéta Čechová ( klavíristka, cembalistka, varhanice, korepetitorka a sbormistryně, stálá členka souboru Ensemble Fiorello ).

Mélusine a Markétu spojuje víc než jen velké „M“ na začátku jména. Spolupracují spolu od r. 2017 a jejich duo má tvořivý náboj a temperament. Rády experimentují a improvizují ve stylu tradiční „staré“ hudby stejně jako v hudbě „nové“.

To by nám chtěly nabídnout i během dílny – naučí nás nějakou pěknou renesanční píseň, poradí jakým způsobem lze melodii tohoto typu zdobit a třeba se dostaneme i k improvizaci. To vše za doprovodu violy da gamba a kláves (s použitím cembalového rejstříku) či varhan..

Dílna je pro cca 20 předem přihlášených účastníků. Proto s přihlášením neváhejte a pište do 12.5. na mail: festival.libcice@centrum.cz

Přidejte si festival do kalendáře:
QR Code - Otevřená zahrada 2018

Komentáře nejsou povoleny.